Kurumsal Sitelerde Bulunması Gereken Sayfalar ve Özellikler

Kişisel Blog, Webmaster • 3 Eylül 2017 • Nurullah •  Yorum yapılmamış
kurumsal-web-site-1

Kurumsal Sitelerde Bulunması Gereken Sayfalar

Kurumsal Web sitelerinde diğer sitelere oranla daha resmi bir dil kullanılması gerekir. Diğer sitelere oranla ise daha sade bir görünüm katılması gerekir. Kurumsal siteler için birçok firma büyük bütçeler ayırmaktadır. İnternet siteleri şirketin İnternet ortamında imajını yansıtacağı için çok önemlidir. Web sitesinin başlıkları sitenin tasarımı kadar önemli konumdadır. Sayfalar ise Kurumsal, Hakkımızda, Vizyon, Misyon, Tarihçe gibi sayfalar olmalıdır. Bu şekilde daha ciddi bir duruş sergilenmiş olur. Kurumsal içerik sayfaları arasında vizyon ve misyon kısmı en önemli kısım olduğu için bu yazıları profesyonel ellere emanet etmek gerekir. Bu başlıklar tasarım için uygundur.

kurumsal-web-site

kurumsal-web-site

Kurumsal Sitelerde Bulunması Gereken Özellikler

Kurumsal Web sitelerinde birçok özellik bulunması gerekir. Bu özellikleri açıklayacak olursak;
Sitenin arayüz tasarımı: Sitenin kurumsal bir görünüm kazanması için günümüzdeki tema ve ara yüzlere ayak uydurmak gerekir. Sitenin tasarımı sade olmalıdır. İşlevi yüksek ve sitedeki ziyaretçiler açısından kullanışlı olmalıdır.

responsive-website

responsive-website

Html5 kodlama: Sitenin tasarımı uygun kodlar ile hazırlanmalıdır. Bu kodların sonucunda sitenin mobil üzerinden girilebilmesi için uyumlu olması gerekmektedir. Mobil uygulama yaptırarak sektör arasında güçlü bir ağ kurmuş olursunuz.

Google haritaları: Sitede mutlaka bir iletişim sayfası olmalıdır. Ancak amatör şekilde düzenlenmiş bir iletişim sayfası kötü durur. Bunun yanında şirketin konumunu gösteren bir Google haritası bulunmalıdır.

SEO ayarlamaları: Arama sonuçları esnasında ilk çıkmak istiyorsanız profesyonel seo ayarlamaları yapmanız gerekmektedir.

Sosyal medya kutucukları: Kurumsal sitenizin bir yana sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmanız gerekir. Sitenizde şirkete ait sosyal medya kutucukları bulunmalıdır.

Hakkımızda ve diğer sayfalar: Kurumsal sitenizde olmazsa olmaz hakkımızda sayfasıdır. İnsanlar siteyi ziyaret ettiğinde sizin kim olduğunuzu bilmelidirler. Diğer sayfalar olarak vizyon ve misyon sayfaları da önemlidir.

Profesyonel ve kaliteli içerik: Sitede olan bütün açıklamalar düzgün ve anlaşılabilir olması gerekmektedir. Anlatım dili iyi kullanılmış olması gerekir. Bunun yanında kaliteli içerik sunulmalıdır.

Sizi yarı yolda bırakmayacak sunucular: En önemli bulunması gereken özellik ise sunuculardır. Siteniz muhteşem ötesi olsa bile sizi ayakta tutacak olan sunuculardır. Sitenizin hata vermemesi ve hızlı olması için iyi bir sunucu seçimi şarttır.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz:

SEO Uzmanı
Ankara Web Tasarım
E-Ticaret
WordPress İçin Kullanılması Gereken Eklentiler


Nurullah

Merhaba Ben Nurullah, Web Tasarım ve SEO Uzmanıyım. Teknoloji ve İnternet meraklısıyım. Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Blog Güncellemeleri

Güncel içeriklerden haberdar ve bana destek olmak istiyorsanız 15 saniyenizi ayırarak abone olabilirsiniz.

E-Mail

nurullaherdogan icon  Kişisel
  Webmaster