Gtmetrix Nedir ve Ne İşe Yarar?

SEO • 8 Ağustos 2017 • Nurullah •  Yorum yapılmamış
gtmetrix

Gtmetrix Nedir?

İnternet siteniz var ise sitenizin hızını, kodlarını ve aratıldığında çıkan sıralama için gtmetrix tercih edilmelidir. Gtmetrix, İnternet siteniz ile ilgili bütün bilgileri size aktarır. Bunların arasında sitenin özelliğini, hatalarını size söyler. Ayrıca hatalarını düzeltmeniz için size rapor sunar. Bu rapor doğrultusunda hatayı düzeltmeniz gereken adımları size attırır. Bu özellikleri yapan bir İnternet aracıdır.

gtmetrix-nedir

gtmetrix-nedir

Gtmetrix Ne İşe Yarar?

Sitenizi Google gibi dünyanın en çok girilen arama motorunda önlerde çıkmasını istiyorsanız Gtmetrix İnternet aracını deneyebilirsiniz. Programın içerisi oldukça sade ve kullanışlıdır. Sizin sitenizi test eder ve yanlış gördüğü şeyleri size söyler. Bu sayede eksiklerinizi tamamlama imkanı edinmiş olursunuz. Program sayesinde sitenize gelen ziyaretçi sayılarını arttırma imkanınız bulunmaktadır. Sizde sitenize bir sürü ziyaretçi gelmesini istemez misiniz? Öyleyse bu programı deneyin ve görün. Sitenize gelen ziyaretçiler sitenizin popülerliğini arttırır. Böylece dünyanın en çok girilen arama motoru Google’da ilk sıralarda görünmeye başlarsınız. Ziyaretçi sayısı arttıkça Google’da üst sıralara yükselirsiniz.

Web sitelerinizin önlerde çıkması, hızlı olması, sitenin içeriğinin optimizasyonunu sağlaması gibi birçok konuda size yol gösterir. Size yapmanızı gereken şeyleri söyleyen bir araçtan bahsediyoruz. Sitenizi alıp bir puanlama cetveline sokar. Siteyi baştan aşağı tarayıp size eksiklikleri ve hataları söyler. Puanın neden düşük olduğunu size nedenleri ile birlikte alt sekmede söyler. Gtmetrix söylediği önerilere uyduğunuz halde sitenizin arama motorlarında yükseleceğini görebilirsiniz. Seo olayının en önemli özelliği sitenizin içerik kalitesidir. Elinizden geleni yapmadan önce bu işlemi yaparak start verebilirsiniz. İçerik kaliteniz ne kadar iyiyse Google amca sizi o kadar iyi tanıyacaktır.

Kaliteli içerik ürettiğinizde ve programın dediklerini yaptığınızda arama motorlarında yükselmemek için hiçbir sebep yoktur. Kaliteli içerik için ise İnternet üzerinden gerekli adımları öğrenip işe öyle koyulabilirsiniz. Elinizden geldiğince sağlam içerikler oluşturmaya çalışın. Çünkü kaliteli içerikler sitenizin bel kemiği olacaktır. Böylece ziyaretçileri siteye çekebilirsiniz. Ziyaretçiler siteye geldikçe para kazanacaksınız. Onun için ne kadar yüksek sıra o kadar fazla para demek.

Gtmetrix Nasıl Kullanılır?

Gtmetrix seo analiz araçları ile aynıdır. Gtmetrix web sitesi aracılığıyla sitenize Gtmetrix edinebilirsiniz.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz:

SEO ve Siteniz
SEO Uzmanı
Backlink Analiz Araçları Hangileridir?
Web Tasarım ve SEO Uzmanı Nurullah ERDOĞAN


Nurullah

Merhaba Ben Nurullah, Web Tasarım ve SEO Uzmanıyım. Teknoloji ve İnternet meraklısıyım. Şuanda kişisel blog yazarlığı yapmaktayım. Hakkımda daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Blog Güncellemeleri

Güncel içeriklerden haberdar ve bana destek olmak istiyorsanız 15 saniyenizi ayırarak abone olabilirsiniz.

E-Mail

nurullaherdogan icon  Kişisel
  Webmaster